Internet - co to jest cyberbezpieczeństwo i dlaczego jest ważne?

Internet - co to jest cyberbezpieczeństwo ?

i dlaczego jest ważne? 
Internet – miejsce w którym przebywamy coraz dłużej, miejsce z którego czerpiemy informację, rozrywkę, pracujemy, odpoczywamy, wykonujemy mnóstwo czynności, nad którymi nie zastanawiamy się zbytnio. Internet – po prostu jest… używamy go i traktujemy jak coś naturalnego. Miliardy osób na całym świecie, 24 godziny na dobę wykonują mnóstwo czynności w internecie.

Pajęczyna sieci oplotła cały świat, internet istnieje praktycznie wszędzie, działa w sposób często dla nas niedostrzegalny.  Urządzenia i rzeczy komunikują się ze sobą nieustannie.  
Nasze telefony nieustanie przesyłają i odbierają dane, nasze komputery rozmawiają z serwerami, routery przetwarzają dane… informacja krąży nieustannie z urządzenia do urządzenia. Petabajty danych na minutę… 4,5 miliarda ludzi na całym świecie…

Świat internetu stacjonarnego i mobilnego to już jedna, wspólna rzeczywistość dla internautów ale też dla cyberprzestępców i ekspertów od bezpieczeństwa.

Co dzieje się ‘’pod maską’’, jaka jest druga strona internetu ?  ta której często nie dostrzegamy, nie zastanawiamy się zbytnio na co dzień.  ONA ISTNIEJE.


Coraz większe znaczenie zyskuje termin cyberbezpieczeństwo.Co to jest cyberbezpieczeństwo?


Cyberbezpieczeństwo - to termin, który oznacza strategię ochrony systemu komputerowego i środowiska programowego przed złośliwymi atakami. Atakami mającymi na celu kradzież danych, pieniędzy, zasobów systemowych, śledzeniem i szpiegowaniem lub też przed przejęciem kontroli nad komputerem. Dotyczy to sprzętu, oprogramowania lub socjotechnik – czynnik ludzki.

W przestrzeni publicznej nadal kojarzymy wirusy jako podstawowe zagrożenie komputerowe. Wiąże się to również z tym, że wiele programów ochronnych są antywirusowe - to całkowicie błędne rozumienie sprawy. A to tylko jeden z aspektów zagrożeń, jakie występują - zresztą bardziej historyczne niż praktycznie.


Powstaje więc pytanie co jest ten wirus ? Jak go rozpoznać?

I kolejna kwestia - jeśli wirusy nie są zagrożeniem,  to czy jest sens nadal nazywać oprogramowanie do ochrony przed zagrożeniami jako antywirusowe??

Malware - z czym kojarzy się nam ta nazwa?? A z czym kojarzy się nam  Anti - malware??

Jeśli jest tak, że wirusy nie stanowią poważnego zagrożenia - to jaki jest powód stosowania na co dzień zasad cyberbezpieczeństwa ?

Jeśli są zagrożenia to jakiego typu i czego naprawdę trzeba się obawiać?

Jakiego typu zagrożenia powinniśmy wziąć pod uwagę?Pełny tekst na naszym blogu SpecLab - zapraszamy 

Blog Speclabhttps://blogspeclab.pl/


Nasze Serwisy: 

Projekt strona www: projektgdynia.com.pl

Projekt Nieruchomości : projektnieruchomosci.pl

SpecLab Serwis:  speclab.com.pl

Goya Art :  facebook.com/goya.hand.made/
Popularne posty z tego bloga

O czym chcemy pisać ??? i dlaczego ???

Nasza wizja działania w biznesie...