14 STYCZNIA - MICROSOFT KOŃCZY WSPARCIE TECHNICZNE DLA SYSTEMU WINDOWS 7

14 STYCZNIA - MICROSOFT KOŃCZY WSPARCIE TECHNICZNE DLA SYSTEMU WINDOWS 7MICROSOFT ZACZYNA UŚMIERCAĆ WINDOWS 7

Koniec wsparcia Windows 7 - Microsoft znowu przypomni o śmierci systemu

Kończy się wsparcie Microsoftu dla Windows 7. Wiedzą o tym najlepiej posiadacze tego systemu, którzy od kwietnia otrzymują stosowne komunikaty. Na tym jednak nie koniec, gdyż na komputerach użytkowników „siódemki” wkrótce pojawią się kolejne, tym razem pełnoekranowe powiadomienia.

Jednak okazuje się, że na tym nie koniec. W dzienniku zmian do aktualizacji z dnia 10 grudnia dla Windows 7 możemy wyczytać, że już dzień po oficjalnym zakończeniu wsparcia (15 stycznia 2020 r.) na ekranach komputerów będzie można zobaczyć pełnoekranowe powiadomienia, informujące o niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem 
niewspieranej wersji systemu. Tego losu unikną jedynie posiadacze wersji Professional z wykupionym Extended Security Update, którzy wciąż będą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Na szczęście, jak informuje portal Verge, będą 3 możliwości interakcji z wyskakującym oknem: „dowiedz się więcej”, „przypomnij mi później”, a także „nie przypominaj mi więcej”. Ta ostatnia opcja pewnie oszczędzi użytkownikom wielu nerwów.

Źródło: https://www.gry-online.pl/hardware/koniec-wsparcia-windows-7-microsoft-znowu-przypomni-o-smierci-sys/zb1d1e0KOMUNIKATY ZE STRONY TECHNICZNEJ MICROSOFT DOTYCZĄCE KOŃCA WSPARCIA DLA WINDOWS 7

Okres świadczenia wsparcia dla systemu Windows 7 dobiega końca
Po 10 latach okres wsparcia dla systemu Windows 7 dobiega końca w dniu 14 stycznia 2020 roku. Wiemy, że zmiany mogą być trudne, dlatego jesteśmy tu, aby pomóc: doradzimy, co zrobić dalej i odpowiemy na pytania dotyczące zakończenia wsparcia.

Co oznacza zakończenie wsparcia?

Gdy wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegnie końca 14 stycznia 2020 roku, Twój komputer wciąż będzie działał, lecz firma Microsoft przestanie zapewniać wsparcie w następującym zakresie:

- pomoc techniczną dotyczącą jakichkolwiek problemów,
- aktualizacje oprogramowania,
- aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.

Możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem. W przyszłości najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa będzie zmiana systemu na Windows 10. Natomiast Windows 10 najlepiej 
sprawdzi się na nowym komputerze. Chociaż system Windows 10 można zainstalować na starszym urządzeniu, nie jest to zalecane.


BLOG POMOCY TECHNICZNEJ MICROSOFT - KOMUNIKATY DOTYCZĄCE WINDOWS 7

Wsparcie techniczne systemu Windows 7 skończy się 14 stycznia 2020 r.

Cykl życia pomocy technicznej systemu Windows 7

Firma Microsoft w dniu wydania (22 października 2009 r.) zobowiązała się zapewnić 10 lat wsparcia technicznego produktu dla systemu Windows 7. Ten 10-letni okres właśnie się zakończył. Firma Microsoft przestała wspierać technicznie system Windows 7, dzięki czemu będzie mogła przenieść środki finansowe na obsługę nowszych technologii i zaawansowanych nowych środowisk. Zakończenie wsparcia technicznego systemu Windows 7 nastąpiło 14 stycznia 2020 r. Asysta techniczna i aktualizacje oprogramowania z witryny Windows Update pomagające chronić komputer nie są już dostępne dla produktu. Firma Microsoft stanowczo zaleca przejście do systemu Windows 10, aby uniknąć sytuacji, w której potrzebna obsługa lub wsparcie techniczne nie będą już dostępne.


Co koniec wsparcia technicznego oznacza dla mnie?

Komputer osobisty z systemem Windows 7 po 14 stycznia 2020 r. przestanie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Dlatego ważne jest, aby uaktualnić system do nowszej wersji, takiej jak Windows 10, która zapewnia najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, dzięki którym Ty i Twoje dane jesteście bezpieczniejsi. 
Ponadto obsługa klienta firmy Microsoft nie zapewnia już pomocy technicznej do systemu Windows 7. Powiązane usługi systemu Windows 7 z upływem czasu również zostaną wycofane. Na przykład niektóre gry, takie jak internetowe gry Backgammon czy Checkers, jak również usługa Elektronicznego przewodnika po programach (EPG), mają zostać wycofanie w styczniu 2020 r.

Co należy zrobić?

W przypadku większości użytkowników systemu Windows 7 zalecaną ścieżką jest przejście na nowe urządzenie z systemem Windows 10. Dzisiejsze komputery osobiste są szybsze, lżejsze, a przy tym wydajniejsze i bezpieczniejsze, a ich średnia cena jest znacznie niższa niż 8 lat temu. Naszym przewodnik może pomóc Ci wybrać nowy komputer osobisty w kilku prostych krokach.
Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Windows 10? Zobacz nasz Przegląd, aby dowiedzieć się więcej.

Czy mogą uaktualnić mój obecny komputer do systemu Windows 10?

Aby skorzystać z najnowszych możliwości sprzętu, lepiej jest kupić nowy komputer z systemem Windows 10. Alternatywnie, zgodne komputery z systemem Windows 7 można uaktualnić przez zakupienie i instalację pełnej wersji oprogramowania. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Uaktualnienie do systemu Windows 10 — 
często zadawane pytania.


Co się stanie, jeśli nadal będę korzystać z systemu Windows 7?

Jeśli będziesz nadal używać systemu Windows 7 po zakończeniu wsparcia technicznego, Twój komputer osobisty będzie nadal działać, ale będzie bardziej narażony na zagrożenia bezpieczeństwa i wirusy. Twój komputer osobisty będzie nadal się uruchamiał i działał, ale nie będzie otrzymywał aktualizacji oprogramowania, w tym aktualizacji zabezpieczeń od firmy Microsoft.


Ostatnia aktualizacja: Microsoft 27.12.2019
Nasze Serwisy: 

Projekt strona www: projektgdynia.com.pl

Projekt Nieruchomości : projektnieruchomosci.pl

SpecLab Serwis:  speclab.com.pl

Goya Art :  facebook.com/goya.hand.made/
Popularne posty z tego bloga

O czym chcemy pisać ??? i dlaczego ???

Internet - co to jest cyberbezpieczeństwo i dlaczego jest ważne?

Nasza wizja działania w biznesie...